0800331582

Курс фунта до гривні в Житомирі на сьогодні

GBP/UAH
 •  

Фунт стерлінгів є третьою за значимістю валютою в світі після євро і долара США. В Україні британські фунти користуються досить стабільним попитом. Грошові знаки Сполученого Королівства закуповують для таких цілей, як зберігання заощаджень, туризм, інвестиції, міжнародні угоди. Сьогодні купити фунти можна в готівковій та безготівковій формі. У першому випадку звертаються в обмінний пункт або банківську касу, але спочатку порівнюють курси обміну в різних організаціях. Навіть в близько розташованих обмінниках курси можуть істотно відрізнятися.

Грошова одиниця Великобританії: курс фунта стерлінга

В історії британського фунта існував період, коли він займав найбільшу частку в міжнародній торгівлі, валютних резервах і платіжних операціях. Тоді Великобританія була потужною колоніальною державою з сильною армією і високорозвиненою економікою. Після Другої світової війни фунт втратив свого домінуючого положення, поступившись ним американському долару. Поворотною точкою стала Бреттон-Вудська міжнародна валютно-фінансова конференція, що відбулася в 1944 році. За її результатами долар США став єдиною валютою з фіксованим золотим вмістом. Встановлювався твердий обмінний курс фунта стерлінга, а також інших валют країн-учасниць конференції, по відношенню до ключової валюти - долара.

Бреттон-Вудська валютна система проіснувала до 70-х років. Потім її змінила Ямайська система, заснована на принципі вільної конвертації. З тих пір курси національних валют встановлювалися на міжнародних валютних ринках в залежності від попиту і пропозиції. Поступивши домінуючу позицію долару, фунт стерлінгів повністю не втратив своєї значимості. Сьогодні він є четвертою найбільш торгованих валютою світу і займає третє місце серед резервних валют. Навіть будучи членом ЄС, Великобританія не увійшла в Єврозону, а зберегла власну грошову одиницю.

Країни і території, де фунт офіційно використовується:

 • Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
 • острівні володіння британської корони;
 • заморські території Британії.

Графічне зображення фунта - £, абревіатурне позначення - GPB. Поточний курс фунта визначається за результатами торгів на міжнародному валютному ринку.

Від чого залежить курс фунта?

Чи збереже фунт стерлінгів курс гривні на поточному рівні, продемонструє спад або зростання, залежить від безлічі факторів. Основні економічні показники, які впливають на вартість GBP:

 • валовий внутрішній продукт Великобританії;
 • обсяг промислового виробництва;
 • роздрібні продажі;
 • інфляція;
 • торговий баланс;
 • процентні ставки;
 • показники зайнятості і безробіття.

Серед інших чинників, що викликають курсові коливання, можна відзначити довіру до валюти, ціни на ринках основних груп сировинних товарів, обсяг світових інвестицій в національну економіку, події політичного життя, природні катаклізми.

Як купити фунти максимально вигідно?

Зазвичай необхідність купити фунти не виникає раптово. Покупку можна спланувати, виділивши час на оцінку різних варіантів. Придбати валюту або конвертувати наявні фунти в гривні можна в банківських касах і ліцензованих обмінниках, але попередньо варто порівняти курси GBP UAH в різних місцях обміну. Подивитися актуальні котирування можна в інтернеті на спеціалізованих ресурсах або на власних сайтах компаній. При цьому потрібно врахувати, що курс фунтів до гривні в інтернеті може відрізнятися від фактичного, причому не завжди різниця буде на користь клієнта. Причиною цього може бути несвоєчасне оновлення інформації на сайті. Але іноді фінансові організації намагаються привернути увагу клієнтів, спеціально виставляючи на сайті найвигідніший курс фунт до гривні, який, насправді, діє тільки для великих сум - зазвичай від десяти тисячі і вище. Обмінники можуть багаторазово змінювати котирування протягом дня. Щоб не упустити кращий курс обміну, рекомендуємо скористатися послугою онлайн-бронювання (якщо вона доступна).

Швидко, зручно і без переплат можна обміняти валюту в мережі обмінників KIT GROUP. Щоб обміняти гривні на фунти в одному з міст України, наприклад, в Житомирі, потрібно зробити лише кілька кроків:

 • відстежити курс фунта Житомир на нашому сайті, зловити потрібний момент для угоди;
 • заповнити заявку онлайн-бронювання, зафіксувавши потрібний курс;
 • відправитися в найближче відділення і зробити обмін.

Уточнюючі питання можна поставити, зателефонувавши за номером гарячої лінії. Якщо ситуація дозволяє почекати з покупкою валюти, очевидно, варто почекати відповідний момент, коли курс фунта до гривні опуститься до мінімальних значень. На нашому сайті можна відстежувати курси по всім популярним валютам. Своєчасно оновлюються дані про актуальні котирування. Графік динаміки курсу валютної пари фунт гривня наочно демонструє курсові коливання за останній час. Можна підписатися на персональні повідомлення про зміни курсу, які будуть оперативно приходити на електронну пошту.