Курс польського злотого до гривні в Житомирі на сьогодні

PLN/UAH
  •  

В нашій країні тривалий час найбільш популярними вільно конвертованими валютами (ВКВ) були американський долар, євро і російський рубль, але в останні роки до трійки лідерів приєдналися ще грошові знаки Польщі. Пов'язано це зі збільшенням числа візитів в цю країну після введення безвізового режиму між Україною і Євросоюзом. Тепер курс злотих до гривні цікавить досить велику кількість наших співвітчизників, всі вони хочуть купити або продати гроші максимально вигідно. Щоб вибрати підходящий момент для конвертації, варто ознайомитися з азами економічної теорії і процесами, що формують котирування.

Формоутворюючі чинники курсу гривні до злотого

Перше, що потрібно знати про курс гривні до злотого, - це те, що він підпорядковується законам ринку. У фінансово-економічному аспекті гроші є таким же товаром, як і будь-який інший ресурс. Вартість держзнаків залежить від того, наскільки дотримується паритет попиту і пропозиції. Цінність нацвалюти починає знижуватися при стагнації або занепаді економіки. Також девальвацію і зростання курсу злотого провокують такі чинники:

  • інфляція, яку уряд не може стабілізувати;
  • незадовільний платіжний баланс;
  • розмір процентної ставки;
  • необгрунтована готівкова і безготівкова емісія, при якій банкноти та інші цінні папери випускаються на тлі низьких економічних показників;
  • дисбаланс імпорту та експорту, що знижує попит на ті чи інші грошові знаки;
  • великий обсяг міжнародних траншей і кредитів.

Очевидно, співвідношення злотий/гривня нормалізується і зміцнюється при зростанні конкурентоспроможності товарів, вироблених в країні, залучення великих інвестицій, прирості ВВП, розвитку виробничих потужностей і поповнення золотовалютних запасів. В таких умовах цінність нацвалюти закономірно підвищується.

Інші нюанси, що впливають на курс злотого

Крім фінансово-економічних процесів на курс злотого також впливають й інші події. Наприклад, фінансовий ринок дуже гостро реагує на падіння промислового виробництва, поява різного роду криз, загострення суспільно-політичної обстановки, виникнення збройних конфліктів. У таких ситуаціях зазвичай активізується чорний ринок, посилюючи негативні тенденції. Спекулянти навмисно підвищують або знижують курс злотий/гривня і отримують надприбутки на різниці між реальними і заявленими котируваннями. Відповідно, клієнти залишаються в збитку, тому міняти гроші у перекупників не варто.

Де дізнатися поточний курс злотого в Житомирі?

Актуальна інформація про вартість ВКВ регулярно публікуються на сайті НБУ. Напередодні ввечері після закриття міжбанківських бірж курс польського злотого до гривні фіксується і передається всім офіційним структурам, які здійснюють купівлю-продаж держзнаків. За цими даними вони будуть торгувати протягом наступного дня, однак офіційні цифри нерідко трохи відрізняються від фактичних. Така невідповідність обумовлена комісійним збором, який закладається в котирування фінансовими установами, тому точний курс злотого в Житомирі слід дізнаватися саме в тій організації, в якій планується обмін.

Як безпечно перевести злоті в гривні?

Не порушуючи чинного законодавства України, обміняти злоті в гривні можливо наступним чином:

  1. За безготівковим розрахунком в особистому кабінеті банку, клієнтом якого є резидент.
  2. Готівкою в касі комерційного або держбанку.
  3. В обмінному пункті, що має ліцензію на здійснення фінансової діяльності.

Перші два способи мають істотні недоліки. По-перше, обмін по безналу хоч і проводиться за досить привабливим курсом злотого, але підходить далеко не всім, оскільки багатьом потрібна саме готівка. По-друге, в фізичних відділеннях банківських структур можуть виникати черги, а готівки може бути недостатньо. Виходячи їх цих складнощів, можна зробити висновок, що оптимальний варіант - третій. Конвертація коштів - прямий профіль діяльності обмінників, тому проблеми з нестачею певних держзнаків не виникає. Більш того, висока конкуренція в цій сфері стимулює обмінні пункти робити клієнтам привабливі пропозиції, тому ціна злотий до гривні у них зазвичай дуже приваблива.

Чому вигідно перевести злоті в гривні саме у нас?

Відповідь на це питання лежить на поверхні. Ми відповідаємо основними критеріями благонадійності фінансової організації. Це і достатній стаж, і наявність дозвільної документації, і своєчасне оновлення котирувань, і хороший курс злотого. Житомир, до слова, не єдине українське місто, де є наші філії, ми надаємо послугу конвертації по всій країні. Ознайомитися з усіма відділеннями і режимом їх роботи можливо на нашій веб-сторінці. Там же можна замовити послугу безкоштовних електронних повідомлень про зміну курсу польського злотого до гривні та інших валютних пар.